Haluaisin tietää,että kumpi kangasmatto olisi helpompi puhdistaa? Olen tilaamassa kahta samanlaista mattoa. Steelseries Qck http://www.jimmspc.fi/tuote/STPADQCK+S?t=false Ulti-mat Breathe x3 http://www.jimmspc.fi/tuote/6430019951033?t=false Eli siis kumpi kangasmatoista olisi helpompi puhdistaa liasta?
Ikivanhat kangasmatot, siis kuula-hiirelle suunnitellut, jossa optiset hiiret ei liu just ollnenkaan. Ihan vesi ja saippua pesu, kunnon huuhtelu. Kuivumiseen siihen solukumiin meni muutama päiväkin. Herkän ihon, allergia saippuat voi olla paremi valinta, jos vaan entuudestaan löytyy. Yks neuvo jo tuli. Pese kätes ennenkuin alitat koneella. Ja pitkissä pelisessioissa, kädet hikoo, niin menet välillä pesemään kädet uudestaan. Tee samalla muutakin taukojumppaa.
Mahtaako tuollainen kangasmatto mennä kelvottomaksi,jos pesen pyykinpesuaineella käsin ja huuhtelen lopuksi runsaalla vedellä.? No ei se likaisuus haittaa paitsi jos hiiri ei liiku.
Ok!Löysin netistä arvostelun,jossa sanottiin,että breathe on helppo puhdistaa! En nyt viitsinyt uutta aihetta väsätä ja kysyisin: Tietääkö kukaan mistä saisi tuon breathe x3 halvimmalla? PISTEET SILLE,JOKA LÖYTÄÄ HALVIMMAN PAIKAN! Postikuluja ei saa olla paljoa.
Jimssissä tais olla 10.90€ + 3€ postikulut. Kirjekuoressa siis tulee, eli et mistään halvempia postikuluja löydä ellet hae myymälästä. Kliks!
Kiitos! Viimeinen kysymykseni on,että kuinka paljon postikulut nousevat,jos tilaan 2 kappaletta breathe x3:sia ? Olisiko se silti tuo 3€ ?
Luulisin, että kaksi mattoa mahtuu vielä kirjeeseen, mutta kauppa sen lopulta päättää. Varminta kysyä Jimssistä suoraan.