Buffalon verkkokovalevylle on tallennettu valokuvat. Nyt kun yritin ajaa varmuuskopiota sieltä niin noin 100 valokuvaa herjaa erroria ja kone ei kopioi niitä. Jos yrittää avata niitä jumittuu koko kone ja välillä herjaa käyttöoikeuksista ja välillä verkkovirhettä, mutta auki tai kopioitua niitä ei saa. Picasan kuvan käsittely ohjelmakin lataa niitä kauan mutta siellä ne näkyy. Mitä ihmettä voin niille tehdä jotta saan ne toimimaan tai jos ei saa toimimaan niin poistettua ainakin. Kiitos avusta jo etukäteen.
Pistätkö print screenin siitä virheilmoituksesta, tai kirjoitatko tarkalleen mitä siinä errorissa sanotaan ?
kun menet kovalevylle sellaisen kuvan kansioon lähtee jo tökkimään ja kansion nimen perässä lukee että ei vastaa
En saa kuvaa liitettyä tähän tekstiin jos yritän kopioida kuvaa lataa ja ilmoittaa kuvaa käytettäessä tapahtui virhe varmista että olet muodostanut verkkoyhteyden verkkoon ja yritä uudelleen kuva ei tottele mitään muutakuin picasa kuvan ksittely ohjelmassa näkyy
-onkos tuo verkkolevy piuhan vai langattoman päässä? -Mitä ulos tuloja laitteesta on usb,eSATA? -Missä formaatissa kovalevy on? ext2,ext3?
Verkkopiuhalla kiinni kytkimessä usb ulostulo on En tiedä kovalevyn formaattia. Buffalon vakio se on joku outo se on koska ei toimi ainakaan suoraan tietokoneessa jos laittaa kiinni