Elikkäs ongelmana olis että kannettavaa yritän formatoida ja asentaa windowssia uusiksi niin kone sammuu ennen kuin kerkeän päättää mihin asemaan asennan kone on acer aspire 3610. kone ei kyllä sammu muuten.
Paras veikkaus itelt on että sin prossu ylikuumenee. Näin kävi itel, acer ferrarin kans, piti talvel mennä ulos asentaan se käyttis.
OT: Nyt kun ei ulkona ole pakkasta niin voihan sen koneen pakastimeenki laittaa käyttiksen asennuksen ajaksi No asiaan... Jos tuo sammuminen nyt johtuu siitä kuumenemisesta, niin kannattaa vaikka imurilla niistä tuuletin reikien kohilta saada pölyjä pois koneen sisuksista. Pohjastakin voi niitä luukkuja aukoa ja katella löytyykö enempiki villakoiria ja poistaa ne.