Elikkäs kone sammuu lyhyen käytön jälkeen ja sitten se sammuu aina kun käynnistää ja pääsee työpöydälle ja ensimmäiset ohjelmat rupeavat käynnistymään. 30-60minuutin odottelun jälkeen se taas käynnistyy ja kaikki toimii normaalisti jonkin aikaa kunnes taas kone kaatuu. Ei tule mitään ilmoitusta kuten BSOD kun kone sammuu, se vain yhtäkkiä sammuu.
Onko sama kone kuin aiemmin kyselit prossutuuletinta? Eli: "Emolevy : M4A89GTD PRO/USB3 Prosessori : AMD Phenom II x6 1090T Virtalähde : Corsair CMPSU-750TX-C Näytönohjain : NVIDIA GeForce GTX 670 Kovalevyjä on täl hetkel 2 käytös, Samsungin SSD ja tollanen 1teran HDD." Laitappas käyttäjätunnuksesi asetuksista allekirjoitukseksi nuo koneen osat niin on heti näkyvillä viestin alla.
Juu, kyllä on ja juu heti kun pääsen koneelle, enkä surffaa kännyllä Näyttis pysyy koko ajan alle 30 asteen, yleensä koko ajan 23-27astetta. Prossu on heti käynnistyksessä 50astetta. 57 astetta näin kun selaan tätä palstaa. Nyt kyllä kun tuulettimet täysillä tehoilla laskee alle 50, mutta vain 47-50 alueelle Emo väittää olevansa kans jotain 25-30 asteen tienoilla koko ajan.
Jokos menit kellottamaan prossua. Kovin on korkeat lämmöt, jotain karvan verran alle 40 yleensä vakiocoolerilla. Onko cooleri kunnolla kiinni ja muuta vastaavaa kuten tanhat ok välissä?
En mennyt kellottaan, on mulla sen verran viel järkee päässä, tahnat ei oo todellakaan ok. Taitaa olla sitten siittä kyse et siel nousee lämmöt liikaa? Ja kyllähän uuden ton Scythe Mugen 3 mukana tulee sitä hemmetin tahnaa sinne ? SSD on kans alle 30 aika lailla koko ajan ja HDD on siinä 32-35