Elikkäs simppeli kysymys. Käykö http://www.verkkokauppa.com/fi/prod...n-Valueram-2048MB-2GB-800MHZ-DDR2-NON-ECC-CL5 muisti minun P5B-MX/WIFI-AP emoon? Tai onko jotain parempia ehdotuksia, 2x2gb pitäis hommata. Ja mieluite mitkä saisi noudettua Pirkkalan Verkkokaupasta.
Kyllähän noi muistit pitäs käydä tolle emolle. Muusta koneesta kun et paljonkaan maininnut niin pitänee kysyä mitä käyttöjärjestelmää käytät ja onko käyttis 32- vai 64-bit versio?
32-bittinen Windows 7. Näyttis on Radeonin HD5770, prossu Intel Core 2 duo E4500 ja nykyisesti 2gb ramia.
Edellä mainittua asiaa haeskelinkin eli 32-bit windows ei ymmärrä täyttä neljää gigaa muistia niin kannattaa itse punnita onko vanha 2 gigaa hyvä vai haluaako tuon 3,3gigaa minkä vindows ymmmärtää neljästä gigasta
Hei, entäs tämä http://www.verkkokauppa.com/fi/prod...yperX-4GB-Kit-2x2GB-1066MHz-DDR2-CL5-5-5-5-15 Löytyi tommonen jota olisi vielä hyllyssä eikä tarvitsisi ostaa kahta erillistä. Ja mitä nyt noita tietoja vertailin niin tui vissiin on vähän laadukkaampi kuin minkä ensiksi mainitsin. Mutta käykö tuo HyperX tähän koneeseen kun syöttöjännite on 2.2v eli hiukan isompi kuin ekassa. Vai onko tuolla jännitteellä mitään vaikutusta?