Mitähän kannattais ostaa kun budjetti on noi 500e? Oon hintavertailusta kattellu ja näyttikseks tulee varmaankin hd4850 ja joku tuplaydin prossu
overclockers.co.uk:sta oma tilaus lähdössä tällä viikolla, kuulemma toimii tosi hyvin jtutu siellä, toimitusaika about 24h, takuu pelaa ja spostiinkin vastaavat nopeasti.
Toi näyttis on hyvä XFX HD 4850 1GB tai 512Mt malli riippuen näytönkoosta ja resosta. Joku AMD X3 tai X4 prosessori (phenom 2 mieluiten) (itseltä löytyy E5200 joka on ihan kelpo). Kovalevy tilaa se 500Gb tai käytönmukaan. Muistia laita 4GB. Kopaksi joku mikä silmään pistää ja halvin DVD SATA asema. Joku suht laatupoweri myös osta. Kahtele verkkokauppa.com tai Jimms PC-store. Mieluiten jos pelikonetta (eli kone tulee vain pelaamiseen) niin nostaa budjettia mieluummin niin pyörii ne raskaimmatkin pelit nätisti.