terve. olisi kiirreellinen kysymys. Onko amd athlon 64 3800+ yhteensopiva ASUS A8NE-FM/S v2.0 lankun kanssa? ainaki socket on sama (939) joten luulisin siltä osin käyvän. Näyttistä en muista koska ei ole emolevy tulossa omaan koneeseeni mutta kaverilla oli jokin atin näyttis. Myös se huolettaa etta sopiiko tuo emolevy hp pavilion 7550 paketti koneen koppaan. Kiitos jo etukäteen vastauksista.
Jos Socket on sama (939) niin pitäisi mennä, bios päivitys voi olla tarpeen. Näyttis menee joko PCI-E tai AGP väylään. Emolevyjä on mATX ja ATX. Kannattaa tarkistaa kaikki ennen ostoa.
joo pci-e väylän näyttis se on. luulis sen sitten tohon sopivan... emolevy on microatx. eli luulis ainakin tohon mahtuvan.