Kuva http://sites.google.com/site/villestietokone/kiintolevy En saa laajennettua C-osioon 15Gt varaamatonta tilaa. Osio on samalla kiintolevyllä. Oon kokeillu Windowsin omalla, Paragon Partition Managerilla, EASEUS Partition Masterilla ja Gpartedilla, mutta ei oo onnistunu. Mitä pitäs tehä?
Et pysty laittamaan lisää tilaa jo valmiiksi tehdylle osiolle. Kaikki vapaa tila mitä kiintolevyllä on voit pistää uudelle osiolle, eli luot uuden osion, joka on 15GT:n kokoinen. Jos taas haluat kaiken tilan yhdelle osiolle joudut formatoimaan kovalevyn ja asentamaan windowsin ym. uudestaan.
Et pysty lisäämään varaamatonta tilaa valmiille osiolle. Tee uusi osio varaamattomasta tilasta ja liitä se uusi osio sellaisenaan C-asemaan.